Víte, co jsou to flavonoidy?

Flavonoidy (vitamin P) jsou látky, které patří mezi tzv. sekundární metabolity. Tyto látky se nacházejí ve všech rostlinných buňkách. Mezi flavonoidy patří více jak 1000 sloučenin obsažených v různých částech rostlin a plodů. Flavonoidy dodávají rostlinám jejich specifické zbarvení. 

Při podrobných zkoumáních přišli vědci na jejich neopominutelnou roli na lidské zdraví, především pak na kardiovaskulární systém. Flavonoidy výborně regenerují a zpevňují cévy. Flavonoidy jsou velmi sinými antioxidanty (některé flavonoidy mají až 50x větší antioxidační účinek nežli vitamín C). Například flavonoidy obsažené v červených hroznech jsou až 1000x více aktivní při potlačování oxidace LDL cholesterolu. 

Jsou to také látky podporující imunitu a mají i protinádorový účinek. 

K nejsilnějším flavonoidům patří flavonoidy obsažené v ostružinách, malinách, lékořici, aronii, černém rybízu, granátovém jablku, červených grapefruitech, borůvkách, červeném vínu a rajčatech.

 

Mražené ovoce FRUWE je sklizeno v plné zralosti a šetrně zamraženo, aby zůstalo zachováno co největší množství všech zdraví prospěšných látek!