Vitaminy lepší nežli rouška

Zdá se, že epidemiologická situace se zhoršuje a aniž bychom podléhali panice, tak si všichni musíme přiznat, že pokud se koronavirem nakazíme, tak způsob, jak situaci zvládneme záleží především na imunitním systému každého z nás jednotlivě. 

Všichni víme, že konzumovat ovoce je pro podporu našeho imunitního systému zcela zásadní. Dle doporučení nutričních specialistů bychom každý měli sníst 200-300g ovoce denně.

I když jde o ovoce mražené, tak mnohé studie dokazují, že si velkou část vitaminů a minerálů udržují i při této formě uskladnění. V supermarketech se totiž často setkáváme s ovocem, které bylo sklizeno ještě nezralé a cestovalo několik dnů na pulty obchodů, kde dalších několik dnů leželo a čekalo, než si je koupíme. Každý další den, kdy ovoce ,,někde leží" ztrácí právě vitamin C, který je pro podporu imunitního systému tak důležitý. 

Mražené ovoce je oproti tomu sklízeno v plné zralosti a do několika hodin od sklizně hluboce zamrazeno. Ztráty vitaminů v mraženém ovoci záleží především na technlogii mražení a na tom, zda je před zamrazením blanšírováno, což se druh od druhu liší.

 

Mražené ovoce je skvělé pro přípravu různých koktejlů, smoothies, do cukrářských výrobků, koláčů, knedlíků. Mražené ovoce je ideální pro výrobu různých zavařenin, džemů, marmelád a pro přípravu zmrzliny. Absolutní výhodou mraženého ovoce je to, že je dostupné v jakékoliv sezóně a je předem důkladně omyté a zpracované (podle druhu, zbavené slupky, stopky, pecky apod).