Papaya - ovoce andělů

Papaya je exotické ovoce, které si až v posledních letech nachází cestu do českých jídelníčků. Není se čemu divit, díky své lahodné sladké chuti ho již před dávnými lety Kryštof Kolumbus nazýval ovocem andělů. Zralá papaya lahodí nejen chuťovým buňkám, ale i našemu oku svou sytě oranžovou barvou. 

Zralá papaya patří mezi nejzdravější druhy ovoce, obsahuje řadu vitaminů, které mají blahodárný vliv na lidský organismus. Ve své šťavnaté dužině obsahuje vitamin A, C, E, vitaminy řady B, dále draslík, hořčík a vlákninu, která spolu s paptinem podporuje zdravé trávení.

Tato kombinace vitaminů a minerálních látek pomáhá jako: 

  • prevence nádorových onemocnění tlustého střeva
  • má protizánětlivé účinky
  • podporuje správnou funkci imunitního systému
  • díky svým antioxidačním účinkům zpomaluje proces stárnutí
  • podporuje zdraví očí

Většina z nás zná papayu v sušeném stavu, ta ale bývá ošetřena ochranou před vyblednutím, a ptoto by měla být před konzumací raději omyta, aby přemíra konzumace oxidem syřidčitým nezpůsobila například žaludeční nevolnost.

Pokud však zvolíte papayu ve formě mraženého ovoce, pak rozhodně neprohloupíte. Papaya, kterou dodáváme hluboce zmrazenou nakrájenou na kostky můžete velmi prakticky využí pro přípravu džusů, smoothies, do džemů nebo salátů. Mražené ovoce FRUWE je tou nejlepší volbou pro vaše podnikání!

mrazene_ovoce_Papaya_krájena.jpg