Mražené švestky

Švestky jsou velmi obllíbeným ovocem, které se u nás pěstuje. Tento druh mraženého ovoce je skvělý k výrobě kompotů a zavařenin, jako jsou povidla. Dále také do ovocných knedlíků, koláčů, buchet, nebo s pomocí kvašení k výrobě například slivovice.

Plody švestky všichni známe, ale né každý ví, že obsahují vysoké hodnoty vitamínu B, který právě v podzimním období, kdy některé lidi přepadá pozdimní splín, pomáhají k psychické pohodě. Vitamín B velmi pozitivně stimuluje nervový systém a pomáhá proti stresu a zvyšuje vnitřní výkonnost člověka. 

I když zralé švestky obsahují vysoké hodnoty cukru, tak jsou velmi zdravými pomocníky při trávení a hubnutí. Je to způsobeno především tím, že obsahují veliké množství vlákniny a působí projímavě. Pomáhají vyplavovat z těle vodu a ve střevech na sebe váží nadbytečné tukové látky. Také obsahují kyselinu chlorogenovou, která podporuje štíhlou linii. 

Švestky obsahují také vitamin K, draslík a železo, proto jsou prospěšné například i na:

  • revmatismus
  • dnu
  • nemoci krevního oběhu
  • ledvinová a jaterní onemocnění
  • snížení rizika rakoviny tlustého střeva

 

Švestky je vhodné konzumovat v jakémkoliv ročním období a právě to vám umožní mražené ovoce FRUWE. Tento druh mraženého ovoce nabízíme ve formě hluboce zmrazených půlek. Švestky jsou sklizeny v plné zralosti, důkladně omyty, odstopkovány a vypeckovány, aby vám pak při zpracování ušetřili co nejvíce práce.