Ekonomické alternativy mraženého ovoce

Kupní síla obyvatelstva začíná kvůli koronaviru klesat a výrobci musí stále častěji tlačit na cenu zpracovávaných produktů. V některých případech lze snížit náklady na zpracovávanou surovinu i za předpokladu, že nebudete měnit nároky na kvalitu spotřebovávané suroviny. Mnoho druhů ovoce má svoje zastoupení v podobě ekonomičtějších alternativ produktu.

Věděli jste, že například borůvky lze nahradit aronií?

Aronie patří mezi nějhodnotnější zdroje antioxidantů mezi bobulovitými plody, která  svým vzhledem značně připomíná klasickou borůvku lesní. Chuťově je sice méně sladká, ale to se dá vylepšit. Na pohled však borůvku velmi připomíná. Tato rostlina je neskutečně odolná, její plody velmi pomalu podléhají zkáze.

Borůvka lesní vs Kanadská borůvka

Borůvka lesní je vemi chutná superpotravina, která má spoustu využití v našich kuchyních. Tento druh borůvky velmi dobře známe z našich lesů, její pěstování je však velmi komplikované kvůli specifickým potřebám živin a proto se ve většině zahrad nepěstuje. 

Kanadská borůvka - Brusnice chocholičnatá

Tento druh borůvky se vyznačuje svými specifickými rysy a těmi jsou především její oproti lesní borůvce větší plody a tím, že skoro nebarví. Její pěstování je mnohem snadnější a proto i nákladově výhodnější. Doba sklizně u některých kultivarů může dosahovat až tří měsíců.

Vzájemně nahraditelné jsou v potravinářském průmyslu také brusinka s klikvou.

Brusnice brusinka má menší plody. 

Klikva velkoplodá nazývaná také Americká brusinka má oproti klasické brusince mnohem větší plody, které jsou veliké asi jako třešně. Chutí se však naší brusince velmi podobá a proto jsou vzájemně nahraditelné. U těchto plodin se však ceny pohybují a je vždy dobré si je ohlídat, pohybují se v různém cenovém poměru.

 

V našem širokém sortimentu mraženého ovoce naleznete všechny tyto druhy plodů. Neváhejte kontaktovat naše obchodní oddělení.