Borůvky - superpotravina

V tuto chvíli u nás vrcholí sezóna borůvek. Borůvky patří mezi superzdravé ovoce, jsou plné vitamínů a antioxidantů a mimo jiné se mohou pochlubit i vysokým obsahem železa. Díky svým nesporným vlivům na zdaví jsou využívány už od dávných let. 

A na co mají borůvky vliv? 

Už v 16. století je pro jejich léčivé účinky na žaludek a na plíce používali léčitelé.

Velmi účinnou látkou, kterou obsahují je právě myrtilin, což je barvivo, které zachycuje volné radikály a tím snižuje riziko srdečně - cevních chorob.

Díky svým antioxidačním účinkům zpomalují stárnutí organizmu a mozkových buněk a pomáhají snižovat riziko vzniku rakoviny. 

Vysoce účinné biolátky obsažené v borůvkách zklidňují nervy a pomáhají regenerovat oční barvivo a tím snížit únavu očí a zlepšit vidění v horším světle.

Borůvky mají výborné antibakteriální účinky. Výrazně pomáhají při léčbě různých respiračních onemocněních jako jsou chřipka, nebo angína a pro jejich močopudný účinek také při nemocech močového ústrojí.

 

V portvoliu FRUWE nabízíme vysoce kvalitní hluboce zmrazené lesní borůvky (předem neblanšírované). Mražené borůvky FRUWE jsou výborné pro přípravu marmelád a džemů, pro výrobu zmrzliny nebo jako příšada do jogurtů.