Růst cen ovoce a zeleniny kvůli koronaviru

Koronoviru letos silně zamává s cenami čerstvého ovoce a zeleniny.

Mnozí odborníci se letos shodují, že nejen silný nedostatek pracovníků v zemědělství, ale především také nepřízeň počasí letos povedou k notnému zdražování čerstvého ovoce a zeleniny až o desítky procent. 

Česká republika má za sebou velmi teplou zimu s nedostatkem vláhy, ale jarní mrazíky se dostavili a například letošní úroda českých meruňěk a třešní je kvůli nepřízni počasí takřka ztracena. S nedostatkem pracovníků se potýká většina států. Z důvodu omezené migraci obyvatel kvůli koronaviru často nemá kdo úrodu obhospodařovat a sklidit. Logistické cesty jsou také mnohem komplikovanější a doprava se tak prodražuje. V neposlední řadě na tom hraje roli i pokles kurzu koruny vůči euru i dolaru.

 

FRUWE dováží ovoce ze zemí, které jsou nejvhodněnší pro jeho pěstování. Tam je plnně dozrálé ovoce v co nejkratší době po sklizni zamraženo šetrným způsobem, aby si zachovalo vysoké množství zdraví prospěšných látek. FRUWE mražené ovoce je pro váš business ekonomičtější variantou. Naše mražené ovoce je dostupné v každé sezóně k vašemu užitku!