Ovoce vhodné na smoothie

Nejen léto láká spoustu lidí ke konzumaci osvěžujících smoothie drunků plných vitamínů. Hlavní ingrediencí všech smoothie je buď ovoce nebo zelenina, která může být skvěle a velmi chutně doplněna o bylinky a koření například (zázvor, máta, kurkuma, skořice apod.). K jeho příípravě potřebujete jen mixér, kvalitní suroviny a špetku fantazie.

S využitím fantazie se dá tvořit lahodné a originální smoothie spousty barevných variací z mnoha druhů ovoce, zvláště, když se nemusíte orientovat podle sezóny a můžete využít zásoby ovoce mraženého. 

Pro smoothie můžete využít prakticky jakékoliv ovoce, obzvláště se hodí například citrusové plody, mango, lesní ovoce, meruňky, kiwi, jahody, rybíz, meloun, rakytník apod.

 

V případě, že nechcete ztrácet spoustu času a práce s očišťováním čerstvého ovoce, pak je mražené ovoce tou nejskvělejší volbou. Mraženén ovoce je vždy sklizeno v plné zralosti a je před zmražením vždy důkladně omyté. Velikou výhodou je i to, že je tam, kde je potřeba zbaveno slupky, odšťopkováno a odpeckováno. Nákup mraženého ovoce je vždy tou ekonomičtější variantou a k dispozici máte v průběhu roku široké spektrum druhů bez ohledu na aktuální sezónu.