Osvěžující jahodové gazpacho

Už jste někdy ochutnali jahodové gazpacho? Na jídelních lístcích mnoha restaurací a cukráren se začíná objedovat čím dál častěji.

Studené polévky jsou v oblibě především v letních měsících, kdy přinášejí příjemné osvěžení v teplých dnech. Jahodové gazpacho není vyjímkou. Asi každý už odhutnal klasické gazpacho připravené především z rajčat a okurky. Jak radí někteří profesionální kuchaři, tak i u takového gazpacha není naškodu, když zvýrazníte jeho chuť přidáním pár kousků jahod.

Chceli-li však ochutnat opravdu osvěžující gurmánský zážitek, pak vyzkoušejte gazpacho jahodové. 

K jeho přípravě budete potřebovat: 

- cca 500g mražených jahod

- vanilkový lusk nebo lžíci vanilkového extraktu

- mátové lístky

- cca 100ml pomerančového džusu 100% 

- několik lžiček medu dle chuti

- pro výraznější chuť můžete přidat šťávu z citronu nebo limetky

- lesní plody k dozdobení

- mátové lístky na ozdobu

Příprava je snadná:

Mražené jahody dáme do hrnce s trochou vody a několika mátovými lístky. Vanilku vydlabeme a i s luskem přidáme a vše přivedeme k varu. Lusk vyndáme i listy máty. Po vychladnutí rozmixujeme spolu s medem a pomerančovým džusem. Dochutíme limetkou nebo citronem. Servírujeme ozdobené pokrájenými jahodami, lesními plody a mátou.

 

Osvěžte i vy svoje podnikání s mrařenými jahodami FRUWE. V nabídce máme několik druhů mražených jahod různých specifikací:

Jahody lesní - 1 x 10kg

Jahody celé kalibrované - 4 x 2,5kg

Jahody malé - 1 x 10kg

Jahody nekalibrované - 1 x 10kg

Jahody půlky, odrůda Fragaria x ananassa – Candonga - 1 x 8kg 

Mražené jahody - výhodnější a dostupné v kterékoliv sezóně! S mraženými jahodami FRUWE si ušetříte spoustu práce s očišťováním, odstopkováváním a krájením!