Opatrně s výběrem dodavatele mraženého ovoce!

Severské národy používali zamrazování už před několika stovkami let, zatímco moderní mražené potraviny jsou na trhu poměrně krátce - 90 let.  

Mražení dnes patří mezi nejoblíbenější a nejefektivnější způsoby dlouhodobého uchovávání potravin. Mražené ovoce nepotřebuje žádné konzervanty, protože při vhodných mrazících podmínkách se mikroorganismi nemnoží a ovoce pak nepodléhá skáze. Ideální je, když je ovoce hluboce zamrazeno na teplotu nejméně -18 °C. U zamrazování ovoce navíc platí zásadní pravidlo, že nejlepší je ovoce zamrzovat v jeho plné zralosti a co nejdříve od sklizně. Teplotní šok, kdy je ovoce prudce zmrazeno na co nejnižší teplotu navíc zajišťuje jeho čerstější vzhled po rozmrazení.

Problém však nastává ve chvíli, kdy je mrazící proces přerušen například při dopravě, nebo při přesouvání zásilky. Dalším problémem může být špatné zpracování, vlivem nedostatečných hygienických podmínek. Na vině může být špatná kvalita vody, kterou zemědělec používá pro závlahu či omývání. Ta totiž může obsahovat choroboplodné zárodky různých nemocí jako je žloutenka či salmonela.

Výběr vhodného dodavatel mraženého ovoce je velmi důležitý, nechcete přeci své klienty ohrozit nebezpečnou nemocí. 

 

Pro FRUWE je bezpečnost dovážených produktů zásadní. Spolupracujeme s širokou sítí světových producentů mraženého ovoce a zboží je pečlivě vybíráno. Každého zpracovatele známe osobně a mužeme se za něj zaručit. Všechno dovážené mražené ovoce podléhá  navíc pravidelným kvalitářským kontrolám.