Domácí sirupy jsou v kurzu!

Přírodní sirupy jsou trendem pro výrobu domácích limonád nejen v restauracích, ale i v mnoha domácnostech. Lidé s chutí nakupují sirupy na farmařských trzích a pochutnávají si na nich raději nežli na průmyslově zpracovaných sirupech, které kolem ovoce často ani nešly. 

Dnes už je prakticky samozřejmostí, že každá kavárna nebo restaurace nabízí vlastní po domácku vyrobenou limonádu. K výrobě takové limonády jsou skvělé právě po domácku vyrobené sirupy. 

Evergreenem mezi sirupy je v každé roční sezóně zázvorový sirup. V létě je skvělý jako ingredience do zázvorové limonády a v chladnějších měsících se hodí i jako přísada do teplých zázvorových nápojů.

Skvěle se připravuje z našeho mraženého zázvoru. 

  1. Zázvor s cukrem a vodou vložíme do hrnce. Po přivedení k varu ho 5 min povaříme a potom ještě necháváme probublávat na mírném ohni asi 60 min.
  2. Potom vše slijeme přes jemné síto a vymačkáme co nejvíce šťávy (pro lepší efekt můžeme předtím ještě pomixovat tyčovým mixérem).
  3. Potom už jen přidáte citrón, necháte vychladnout a můžete nalévat do předem sterilizovaných láhvý na sirup. 

 

 

Sirup se dá vytvořit prakticky z jakéhokoliv druhu ovoce, fantazii se meze nekladou. Využijte mražené ovoce FRUWE a ušetříte si mnoho práce s přípravou, očišťováním apod. Mražené ovoce FRUWE je takřka vždy rovnou připraveno k přímému zpracování.